RĒZEKNES KATOĻU VIDUSSKOLA


2018./2019. m.g.

Lieldienu kompozīciju izstāde“Nāc, nākdama,Liela diena!”(14.04. - 18.04.)

     No 14. līdz 18. aprīlim skolēni aktīvi piedalījās Lieldienu izstādē. Tika izveidotas brīnišķīgas Lieldienu kompozīcijas. Skolēni parādīja savu fantāziju un gaumi.
Paldies visiem par piedalīšanos!
Lielu paldies sakām skolēnu vecākiem par sadarbību!

Skolēnu skatuves runas konkurss "Vuolyudzāni" (13.04.)

     2019. gada 13. aprīlī notika skatuves runas konkurss ”Vuolyudzāni”, kurā skolēni lasa dzeju un prozu latgaliešu valodā. Konkursā piedalījās 51 dalībnieks no 23 izglītības iestādēm.
Mūsu skolu pārstāvēja 4 skolēni un visi ieguva godalgotās vietas:
  • 1.pakāpes diploms: 4.klases izglītojamā - Raina Arbidāne (skolotāja Valda Igaune)
  • 2.pakāpes diploms: 9.klases izglītojamā - Mārīte Zīra (skolotāja Inese Višķere)
  • 3.pakāpes diploms: 1.klases izglītojamais - Mārtiņš Šļakota (skolotāja Valda Igaune)
  • atzinības raksts: 4.klases izglītojamā - Katrīna Jermacāne (skolotāja Valda Igaune)

Krustaceļš Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē (10.04.)

    

Pasaules ūdens diena skolā (22.03.)

     Kopš 1993. gada 22. martā visā pasaulē atzīmē Pasaules ūdens dienu. Šogad tās moto bija «Ūdens visiem». Šogad arī īpaši tika akcentēts bēgļu stāvoklis gan dzīves apstākļu, gan no tā izrietošo seku – tostarp dzeramā ūdens trūkuma aspekta. Tas rada ne vien slāpes, bet izraisa arī daudzas slimības un pat epidēmijas. Lai pievērstu bērnu uzmanību ūdens resursiem, taupīgai un saprātīgai to izmantošanai, šogad SIA «Rēzeknes Ūdens» sadarbībā ar Rēzeknes Katoļu vidusskolu organizēja 2.–4. klašu skolēnu zīmējumu izstādi, kuras veidošanā piedalījās 30 bērni. Zīmējumos bija attēlotas strūklakas, upes un ezeri, dīķi un piemājas saimniecības ar lejkannām, ūdenskritums, ūdensrozes, lāstekas, jūra un kuģi un daudzas citas skaistas lietas, kas bērniem saistās ar ūdeni un šķiet ļoti svarīgas. Tiekoties ar šīs vidusskolas skolēniem, SIA «Rēzeknes Ūdens» Dzeramā ūdens sagatavošanas kompleksa vadītājs Jānis Laizāns parādīja, cik dzelžains un ar mangānu piesārņots ir nefiltrētais ūdens, kas tiek sūknēts no dziļurbumiem, pirms tā nonākšanas atdzelžošanas stacijā. «Patīkami, ka viens no bērniem zināja, ka ūdens tiek attīrīts ar dažādu frakciju akmeņiem,» smaidīdams pastāstīja J. Laizāns, «tas nozīmē, ka bērni interesējas, kā ūdens no pazemes nonāk krānā.» Kopumā starp skolēniem un uzņēmuma pārstāvjiem izvērsās spraiga un abpusēji interesanta diskusija par dzeramo ūdeni, tā nozīmīgumu, par vides saglabāšanu. Jau tradicionāli bērni saņēma SIA «Rēzeknes Ūdens» dzeramā ūdens pudelītes ar stingru piekodinājumu, ka tās ir izmantojamas daudzkārt ūdens lietošanai tieši no krāna. Uzņēmuma «Rēzeknes Ūdens» darbinieki pateicas Rēzeknes Katoļu vidusskolai par sadarbību bērnu izglītošanā ūdens iegūšanā, sagatavošanā un kopējām nostādnēm vides aizsardzībā.

Skolēnu skatuves runas konkursa I kārta (07.03.)

     2019. gada 7. martā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra "Zeimuļs" aktu zālē noritēja skatuves runas konkursa I kārta, kurā piedalījās arī Rēzeknes Katoļu vidusskolas sākumskolas skolēni, skolotāja Valda Igaune. Paldies konkursa dalībniekiem M.Šļakotam, D.Rudzinskim, R.J.Zipkam. Īpaša pateicība ir 4.klases izglītojamajai Rainai Arbidānei, kura ieguva augstākās pakāpes diplomu. Konkursa dalībniekiem vēlam veiksmi un panākumus arī turpmāk.

Rēzeknes deju kolektīvu repertuāra apguves skate (06.03.)

     2019. gada 7. martā, gatavojoties nākamā gada XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lielkoncertam, aizritēja Rēzeknes pilsētas izglītības un kultūras iestāžu tautas deju kolektīvu deju prasmju skate, kurā piedalījās arī Rēzeknes Katoļu vidusskolas deju kolektīvs ,,Nexilis”. Paldies kolektīva vadītājai Vinetai Āboliņai par raito deju soļu mācīšanu un labi sagatavotajiem kolektīviem. Paldies arī mūsu dejotājiem, kuru mīlestību uz latviešu tautas deju novērtēja arī žūrija: 5.-6.klašu kolektīvam - I pakāpes diploms un 1.-4.klašu kolektīvam - II pakāpes diploms.

Žetonu vakars 12.klasei. Absolventu vakars. (22.02.)

     No smalkiem kristāla gabaliņiem saliec gleznu,
To gleznu skaistāko, ko zīmē tava sirds.
.. cel plaukstas debesīs, lai tavi sapņi mirdz,
No sīkiem gabaliņiem saliec laiku,
To laiku sevī, kas tev šajā dzīvē ļauts.
22.02.2019. Rēzeknes Katoļu vidusskolā notika Žetonu un Absolventu vakars. Divpadsmito - esošo un bijušo - sastapšanās , atkalredzēšanās vakars. Žetongredzeni kā vienotības , savstarpējas saistības zīme, kā atgādinājums par 12 skolā pavadītajiem gadiem…
      Pasākums, kurš vienmēr bijis emocionāli piepildīts un nozīmīgs. Laiks, kurā var pakavēties atmiņās, kādi reiz bijuši sapņi; kad varam pateikt vislielāko paldies līdzcilvēkiem mums blakus; kad varam apliecināt savus slēptos talantus, vēl nerealizētas idejas, pieaugt savstarpējā vienotībā, mācīties saskaņot intereses, vēlmes, lai rezultātā taptu, kas nozīmīgs, paliekošs.
      Tā kā šī gada Žetonvakara divpadsmitie ir saistīti ar Rēzekni, kurā dzīvo, tās vēsture, leģendas ir ļoti tuvas, tad tika piedāvāts noskatīties skolēnu filmētu, montētu video versiju un deju , iztēlojoties vēstījumu par teiksmaino princesi Rozi un viņas māsām. Paši divpadsmitie atzina :,,Par laimi, sapņi var mainīties. Ja mēs visi būtu palikuši pie sava pirmā sapņa, pasaule būtu pilna ar princesēm un bruņiniekiem. Jāatzīst , ka tagadnē arī tiek dāvāts daudz, jāpateicas, jādzīvo, jābauda mirklis, jāizmanto iespējas!”
      Vakara gaitā uzmanība tika veltīta absolventiem, tika rādīta prezentācija par septiņām divpadsmitajām klasēm , par bijušajiem skolas izlaidumiem. Absolventiem bija iespēja teikt kādu uzrunu klātesošajiem, sastapt savus bijušos skolas biedrus, skolotājus, audzinātājus. Laika rats griežas, mirkļu kamols tinas, katrs no klātesošajiem varēja pārdomāt, kādi ir bijuši pirmie, pēdējie soļi vidē, kurā iegūta vidusskolas izglītība.    
    Skola kā daudzkrāsaina mozaīka- bagāta un piepildīta...Bagāta ar talantiem, radošām personībām, lieliskām idejām, mīļiem vārdiem, par ko tovakar varējām pārliecināties...un himniska -,,mālā veidota” - piederības sajūta savai skolai, savām saknēm, sākumam un turpinājumam…

Pasākums "100 dienas skolā" 1.klasei (21.02.)

     Nemanot pagājušas pirmās 100 dienas skolā. Skolotāja Valda Igaune kopā ar 4. un 6. klases skolēniem aicināja 1. klases skolēnus uz pasākumu, lai pārliecinātos, vai tiešām esam apguvuši burtus un ciparus. Burtu karalis kopā ar burtu meitiņām pārbaudīja skolēnu zināšanas. 1. klases skolēniem bija jāatpazīst burti, jāparāda sava lasītprasme un jānosauc vārdi, kuri paslēpušies aiz burtiņiem. Pasākuma laikā arī 1. klases skolēni tika aicināti parādīt, ko esam iemācījušies. Pirmklasnieki dziedāja, dejoja un skaitīja dzejoļus. Pasākuma noslēgumā priecīgā noskaņojumā visi devās uz klasi, kur skolēnus gaidīja tēja un cepumi. Paldies skolotājai Valdai Igaunei, 4. klases skolniecēm Katrīnai Jermacānei un Rainai Arbidānei un 6. klases skolniekiem Žanetei Zundai un Raivim Zāģerim par skaistajiem svētkiem.

Pogu vakars 9.klasei. (15.02.)

     2019.gada 15.februārī 9.klases skolēni satraukti sagaidīja savus vecākus, bijušās klases audzinātājas, esošos skolotājus un citus ciemiņus, lai parādītu savus klases priekšnesumus un, īpaši, lai saņemtu ļoti svarīgu simbolisku dāvanu – pogu, kas ir piederības simbols Rēzeknes Katoļu vidusskolai. Simboliski "Pogu" pasniedz skolas direktore un klases audzinātāja neilgi pirms pamatskolas beigu eksāmeniem. Piederība skolai nozīmē arī piederību savai klasei. Devītie centās parādīt savas klases raksturu, tai pat laikā demonstrējot katrs savu individualitāti. Īpaši svinīgs un emocionāls bija pirmais valsis izglītojamo priekšnesuma pirmajā daļā. Paldies visiem devītās klases skolēniem un, protams, arī šī pasākuma organizatoriem - 8.klases izglītojamajiem un viņu audzinātājai Vijai Armuškai - par ieguldīto darbu šī pasākuma tapšanā.

Valentīndienas foto stūrītis skolā (14.02.)


Uzveduma “Vilkam tāda dvēselīt” apmeklējums (12.02.)

     2019. gada 12. februārī Rēzeknes Katoļu vidusskolas sākumskolas skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja bērnu vokālo ansambļu muzikālu uzvedumu “Vilkam tāda dvēselīt’”. Ienākot koncertzāles “Gors” foajē, visus pārņēma priecīgs satraukums un jautājums – kāda būs izrāde? Vispirms apskatījāmies tēlnieka Aigara Bikšas skulptūru izstādi, tad devāmies uz zāli. Izrāde bija strauja, dinamiska. Bērnu vokālie ansambļi izdziedāja stāstu par divām atšķirīgām pasaulēm: cilvēka un vilka. Dziesmas aicināja izjust un pārdzīvot kopā ar mazo vilcēnu, domāt, kādi ir vilcēna vecāki, kā ir dzīvot vilku barā. Muzikālos priekšnesumus papildināja dinamiski horeogrāfiskie priekšnesumi, vizuālie un skaņas efekti. Skolēni bija sajūsmā par redzēto un dzirdēto. Paldies projektam “Latvijas skolas soma” par iespēju apmeklēt šo brīnišķigo priekšnesumu!

Vides mazais erudīts ,,Pareiza atkritumu šķirošana.’’ 4.klase (07.02.)

     2019.gada 7.februārī 4. klases izglītojamie piedalījās mazajā erudītā vides izglītībā ,,Pareiza atkritumu šķirošana. Iepakojums.’’. Konkursa galvenais uzdevums ir pilnveidot skolēnu zināšanas par pareizu atkritumu šķirošanu, iepakojumu. Konkursa organizatori – SIA ,,ALAAS’’, sadarbībā ar AS ,,Latvijas Zaļais Elektrons’’ un Rēzeknes sākumskolas metodisko apvienību. Konkursa laikā komanda pildīja dažāda veida uzdevumus – par atkritumiem, par atkritumu šķirošanu, par iepakojumu, par to, cik ilgi dabā sadalās dažādi atkritumi.

1., 2.klases izglītojamie muzejā. “Pašiem sava ābece" (29.01.)

     29. janvārī Rēzeknes Katoļu vidusskolas 1. un 2. klases skolēni projekta “Latvijas skolas soma”ietvaros apmeklēja muzejpedagoģisko programmu “Pašiem sava ābece”. Jau ar pirmajiem soļiem muzeja telpās, skolēni iekļuva aizraujošā burtu pasaulē. Viņi kļuva par pētniekiem, kuriem bija jāatrod pazudušie burti. Kopā ar vilku, kurš neprata lasīt un nepazina burtus, viņi apskatīja seno laiku ābeci, kurai jau ir vairāk kā 100 gadi. Aplūkojām arī vismazāko ābeci. Pēc tam mums pievienojās lapsēns, un visi kopā skaitījām, cik tad īsti burtu ir alfabētā. Turpinājumā izstāžu telpās meklējām pazudušos burtiņus un domājām, ar kādu priekšmetu “draudzējas” katrs priekšmets. Tādā veidā skolēni ne tikai nokļuva aizraujošajā burtu pasaulē, bet arī aplūkoja un iepazina dažādus senos priekšmetus un amatu rīkus. Vai agrāk skolēniem bija viegli mācīties rakstīt? Arī to izmēģinājām. Izrādījās, ka nemaz nav tik viegli rakstīt ar krītiņu uz mazas tāfelītes. Aizraujošās spēlēs un rotaļās laiks paskrēja nemanot.

Karjeras diena skolā (18.01.)

     2019.gada 18.janvārī skolā tika organizēta karjeras dienu, kurā skolas absolventi stāstīja par saviem arodiem. Šajā pasākumā mūs iepriecināja arī grupa "Baritoni".

Jaungada karnevāls 5.-12.klašu izglītojamajiem (10.01.)

     2019.gada 10.janvārī Rēzeknes Katoļu vidusskolas aktu zālē noritēja ļoti jautrs pasākums - Jaungada karnevāls 5.-12.klašu izglītojamajiem. Katrai klasei bija kāds konkrēts vienots tēls. Patīkami iepriecināja klašu saliedētība un masku daudzveidība...

Kultūrizglītojošs pasākums ”Pirmo reizi izstādē”Latgales kultūrvēstures muzejā (04.12.)
 
     Muzejpedagoģiskajā nodarbībā izglītojamie iejutās gan izstādes apmeklētāja, gan eksperta lomā. Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslas nodaļas vadītāja  Inese Dundure spēles veidā skolēniem sniedza ieskatu gan mākslas pasaulē, gan radoši rosināja  iepazīties ar tādiem māklsas terminiem kā mākslas stils, gaismēnas, noskaņa, portrets, ainava.

Kristus Dzimšanas svētki Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē (24.12.)


Svētku koncerts “Klusie Ziemassvētki” (20.12.)


1. – 4. klasei muzeja apmeklējums (11.12.)


Labo darbu nedēļas organizatori dāvināja iespēju apmeklēt hokeja spēli (07.12.)


Mārtiņdienas šurumburums (24.11.)


1.,2. klases ciemošanās pie zemessargiem (30.11.)


Apbalvošana no policijas (19.11.)


Svētku pasākums  "Latvijas Valsts dibināšanas 100. gadadiena" (15.11.)


Sveicam Tevi, Latvija! (15.11.)

Glabāt un sargāt. Būt nomodā.
Gaismu uzturēt, nepazaudēt, nepalaist pasaules vējos…
Būt arvien brīviem brīvā valstī…
Svecīšu liesmiņās uzausta josta vijas Latvijas kontūrā…
Tikai nosargāt mīļo zemi un pašiem degt mīlestībā, pašiem būt gaismā!
Sveicam Tevi, Latvija!  
Vārdu autore: Lita Klepere

Lāčplēša dienai veltīts pasākums "Rekords Latvijai" (09.11.)

    Novembris ir svētku mēnesis Latvijai, kad svinam valsts dzimšanas dienu un atceramies 1919. gada Brīvības cīņas, kuru laikā mēs izcīnījām reālu brīvību savai zemei. 11. novembrī allaž atceramies šos notikumus un godinām karavīrus - Brīvības cīņu dalībniekus. Arī Rēzeknes Katoļu vidusskolā 11. novembra godināšana ir kļuvusi par tradīciju. Šogad 6.-9. klašu skolēniem pasākumā "Rekords Latvijai", gluži kā karavīriem, bija iespēja atklāt savas fiziskās un intelektuālās spējas. 6 stacijās komandas sacentās, risinot uzdevumus par Latvijas vēsturi un pildot dažādus spēka vingrinājumus, lai Latvijas simtgadē visi kopā uzstādītu savas skolas un arī savus personīgos rekordus! Paldies skolotājiem Sandrai Tarandai un Artim Loginam par pasākuma organizēšanu. Paldies arī sacensību tiesnešiem - 10. un 12. klašu izglītojamajiem.

Mārtiņdienas stafetes 2.-3. klašu skolēniem (08.11.)

    Kā ik katru gadu, arī šogad mūsu skolas 2.-3.klašu skolēni Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā rādīja veiklību Mārtiņdienas stafetēs, sacenšoties ar vairākām citām pilsētas skolām, iegūstot 3. vietu. Satraukumi un pārdzīvojumi par saviem komandas biedriem raisīja ikvienā dažādas emocijas. Paldies skolotājam Artim Loginam par skolēnu sagatavošanu sporta aktivitātēm!

Visu svēto diena 3.-4. klašu skolēniem (05.11.)

    Visu svēto diena ir diena, kad pieminām visus svētos. 3.-4.klašu skolēni 5. februārī īpaši godināja tos svētos, kurus jau pazīst un mīl un, kuri ir pildījuši Dieva gribu, vairojot Viņa godu un cilvēku labumu. Stāstos, dziesmās, mīklās un rotaļās vēlreiz no jauna atsaucām atmiņā, ka it visa Kristus dzīve, bija nemitīga mācība - gan Viņa klusēšana, brīnumi, darbi, lūgšana, gan Viņa mīlestība pret cilvēkiem, gan īpašā labvēlība pret ikvienu. Šie svētki mums ikvienam atgādināja, ka Dievs mīl visus.

Skolas aizbildņu, visu svēto diena. (06.11.)

    Šī gada 5.un 6.novembrī Katoļu vidusskolā norisinājās pasākumi, kas saistīti ar Visu svēto dienu. Kā Baznīcas mācībā minēts, svētie savās likteņgaitās centušies sekot Jēzus mācībai, kas rodama Svētajos Rakstos jeb Bībelē, tur guvuši padomus, atziņas, mācījušies, kā iemantot mūžīgo dzīvi.
    6.novembrī tika meklēta saikne skolā apgūstamajiem mācību priekšmetiem ar Svētajiem Rakstiem, jo ikviens arī mūsdienās tiek aicināts uz svētumu. Var padomāt par aicinājumu uz svētumu karjeras ceļā, sociālā statusa iespējās, ko prezentē dažādās Svēto Rakstu personības. Varbūt kādam šķitīs savādi-kā gan Svētie Raksti varētu būt saistāmi, piemēram, ar sportu? Bet Bībelē pietiekami daudz aprakstītas fiziskās aktivitātes, sākot ar reālām cīņām, ceļojumiem, fiziskiem pārbaudījumiem, sacensībām, reizēm ar brīnumainiem, ļoti aizraujošiem notikumiem, kuros varoņiem jāiztur kārdinājumi, jāuzvar vispirms karš sevī.
    Tā bija jauna iespēja radošajās darbnīcās palūkoties uz Dieva Vārdu, Bībeles notikumiem, varoņiem no citas perspektīvas.
    #Jeremija 6:16# Tā saka Tas Kungs: "Uzlūkojiet dzīves ceļus un izpētiet, kurš ir senlaikos bijis tas labais svētības un laimes ceļš, tad staigājiet pa to, un jūs atradīsit mieru savai dvēselei!”


Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklētās izrādes.

Rēzeknes Katoļu vidusskola ir aktīvi iesaistījusies iniciatīvā “Latvijas skolas soma”. Šī gada 5. novembrī Rēzeknes teātris Joriks atkal aicināja Rēzeknes Katoļu vidusskolas skolēnus pie sevis. Šoreiz 1. klase iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ciemos pie tēta Lāča, mammas Antilopes un viņu bērniem – Lapsēna un Irbītes uz “Drebošo telti”. Izrādes laikā skolēni līdzdarbojās zīmējot, dejojot un dziedot seno indiāņu teltī.

Visā Latvijā no 15.-19. oktobrim notika Labo darbu nedēļa. Arī Rēzeknes Katoļu vidusskola aktīvi darīja labus darbiņus.

Oktobris mūs priecē ne tikai ar sārtiem āboliem un krāšņajām mārtiņrozēm, bet arī ar labajiem darbiem, ko visu nedēļu, no 15. līdz 19. oktobrim, veica Rēzeknes Katoļu vidusskolas izglītojamie un skolotāji. 1. – 4. klašu skolēni devās uz Rēzeknes pensionāru sociālo pakalpojumu centru, lai tā iemītniekus iepriecinātu ar nelielu koncertu. Deklamējām dzejoļus, dziedājām un dejojām, radot prieku ikvienam šajā skaistajā un saulainajā rudens dienā. Skolēni priecājās par labi padarītu darbu un iespēju sniegt pozitīvas emocijas arī citiem.
Tāpat kā iepriekš arī šogad mūsu 5.,6.klašu skolēni ar nepacietību gaidīja un gatavojās” Labo darbu nedēļai „ Nav lielāka prieka un gandarījuma kā tas , ko dod labi padarīta darba sajūta, kopā darbošanās prieks un priecīgu cilvēku sejas. Lai paveiktu iecerēto, skolēni jau laicīgi gatavojās, vācot kastaņus. Kad tie bija savākti un izkaltēti, varēja ķerties klāt labajam darbam „Sveiciens pirmklasniekam!” Šoreiz vēlējāmies iepriecināt mūsu skolas mazākos, pirmklasniekus. Lai viņi caur dabas materiālu un spēļu palīdzību ar prieku apgūtu prasmes latviešu valodā un matemātikā. Rezultātā tapa burtu un ciparu, kā arī matemātisko zīmju un latvju zīmju komplekti. Tie tika uzzīmēti uz pašu rokām vāktajiem kastaņiem. Pēc spēļu sagatavošanas devāmies pie pirmklasniekiem, lai kopā izspēlētu pirmo kārtu. Prieks mums par paveikto un prieks mūsu mazākajiem par neparastām, kastanīgajām spēlēm. Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!
7.klase labdarības nedēļas ietvaros ņēma aktīvu līdzdalību. Skolēni no ziedoja savas rotaļlietas, mantas, galda spēles, zīmēšanas piederumus. Pasākums visiem ļoti patika un visi bija priecīgi par paveikto darbiņu.
Rēzeknes Katoļu vidusskolas 8. klases skolēni ,,Labo darbu,, nedēļas ietvaros, uzkopa Rēzeknes Sirds katedrāles apkārtni un skolas pagalmu. Saulainais rudens mums ļāva priecāties par silto laiku un košajām koku lapām. Nu koku lapas ir nobirušas un savāktas. Labi padarīts darbiņš! 8.klases skolēni ziedo drēbes, rotaļlietas,lai iepriecinātu Rēzeknes patversmes bērnus. Aktīvakie ziedotāji: M.Studena, R.Dimpere, E.J.Munda, A.Prusakova un A.Dzene. K.Miščuka ziedoja sedziņas, kuras paredzētas dzīvnieku patversmei.
9. un 10. klašu izglītojamie kopā ar skolotājām D.Bogovu un I.Soloveiko nolēma doties uz slimnīcu un iepriecināt tur esošos cilvēkus ar siltiem vārdiem un dāvanām. Nedēļas ietvaros izglītojamie taisīja papīra ziedus. Liels paldies skolotājai Ilonai Soloveiko, kura sagādāja mums sulīgus pašmāju ābolus. Visus šos labumus likām grozos un devāmies uz Rēzeknes slimnīcu, kur dāvinājām šīs dāvanas un labu garastāvokli pacientiem, kā arī apkalpojošajam personālam. Izglītojamie, pēc šī pasākuma komentēja : „izejos no ēkas, mēs visi sajutām vieglumu un pacilātību, kā arī iedvesmu, lai varētu darīt labu arī turpmāk. Paldies jāsaka arī Rēzeknes slimnīcas darbiniekiem par laipno sagaidīšanu un atbalstu.
Nākamajā dienā, piektdien, 9.klases izglītojamie kopā ar audzinātāju D.Bogovu, devās uz Rēzeknes Mākslas namu jeb Rēzeknes Skrundu, lai sakoptu apkārtējo vidi. Māksas nama darbinieki aicināja mūs iepazīties ar mākslas darbiem un pastāstīja daudz interesantu faktu. Kad bijām apskatījuši izstādi, ķērāmies pie darba. Tika sagrābtas lapas, salasīti sausie zari. Izglītojamo komentāri par pasākumu bija: „Šādi pasākumi satuvina klasi, īpaši, ka pēc labi padarīta darba varējām sarīkot pikniku un baudīt līdzpaņemto mielastu. Kopumā šis pasākums deva mums vielu pārdomām par to, ka nemaz nav tik smagi kādam palīdzēt. Kā arī, ka katrs labais darbs dod iedvesmu darīt labu vēl vairāk un vairām”. Liels paldies Proveju ģimenei par atbalstu šī pasākuma organizēšanā.
Labo darbu nedēļā, 12.klase, devās uz Valsts Asinsdonoru centru Rēzeknē - VADC Latgales filiāli Rēzeknes slimnīcā (18.novembra ielā 41, 4. stāvā). Viņus laipni sagaidīja Latgales filiāles direktors Sergejs Šimovs , informējot par to, kā notiek donoru pieņemšana, kāda ir noteiktā kārtība. Notika arī mācību ekskursija pa dažādām telpām, tika stāstīts, kas notiek tālāk ar donoru nodotajām asinīm. Tā kā dažiem vēl nebija 18 gadu, tad nebija iespējams vēl kļūt par donoru. Bet tie skolēni, kuri to izdarīja, jutās ļoti gandarīti, ka arī tā ir iespējams palīdzēt citiem, pat pilnīgi svešiem cilvēkiem.


Profesiju spēle 1. un 2. klašu izglītojamajiem (19.10.)

19. oktobrī 1. un 2. klases skolēni, Karjeras nedēļas ietvaros, pulcējās, lai kopā izspēlētu profesiju spēli. Jautrā un atraktīvā veidā tika sniegtas atbildes uz jautājumiem un attēloti dažu profesiju pārstāvji. Vislielāko jautrību izpelnījās dizaineru konkurss, kurā vienam no komandas dalībniekiem bija jāizveido tērps no tualetes papīra. Pasākuma noslēgumā tika spēlētas kustību rotaļas par dažādām profesijām.

Radošās darbnīcas ar grāmatas "Meikuleņš īpazeist omotus" teksta autori Meldru Gailāni un mākslinieci Līgu Mundu (15.10.)

    Rudenim raksturīgā rosība 15. oktobrī bija novērojama Rēzeknes Katoļu vidusskolā, kur radošās darbnīcas vadīja grāmatas "Meikuleņš īpazeist omotus" teksta autore Meldra Gailāne un māksliniece Līga Munda.
    5.un 6.klases skolēni iepazinās ar grāmatas galveno varoni lācēnu Meikuleņu (kurš bija lācim neraksturīgā krāsā- pelēks), iejutās aktieru lomās, lasīja tekstu latgaliski un iemēģināja savas rokas dažādu arodu veikšanā: taisīja podus (skolēni no plastilīna veidoja tekstā saklausītos priekšmetus), pina klūgas (skolēni pina grāmatzīmes). Māksliniecēm bija paredzētas vēl vairākas aktivitātes, caur kurām skolēni varētu iepazīt senos arodus, taču zvans uz nākamo stundu bija nepielūdzams.
    Rēzeknes Katoļu vidusskolas 5.un 6.klases skolēni un skolotājas I. Višķere un L.Strucinska saka jo lielu paldies M.Gailānei un L.Mundai par radošumu, entuziasmu un mums veltīto laiku.

Ekskursiju uz Līgatni 5.-6. klašu izglītojamajiem (28.09.)

    Lai arī 28.septembra rīts mūs visus pārsteidza ar spēcīgu vēju un lietu, tas nemazināja prieku par gaidāmo mācību ekskursiju uz Līgatni, lai sajustu un izbaudītu rudens smaržu Vidzemē. Trīs stundu ilgajā brauciena laikā mēs novērojām, cik ātri var mainīties laika apstākļi, kad lietus mijās ar sauli un gaišzilās debesis vienā mirklī kļuva pelēkas. Taču, pateicoties ērtajam Rēzeknes Satiksmes autobusam un atsaucīgajam šoferim, mūsu noskaņojumu tas neietekmēja.
    Daudzi no mums Līgatni apciemoja pirmo reizi. Īpašs pārsteigums bija vēsturiskās papīrfabrikas strādnieku koka rindu mājas Skolaskalnā, kur savulaik atradusies arī Līgatnes skola. Tagad vienā no šādām mājām iekārtota arī Līgatnes Amatu māja, kur ir apskatāma vietējo amatnieku darbu izstāde un regulāri notiek amatnieku meistardarbnīcas. Mums bija dota iespēja darboties trijās darbnīcās: vannas bumbu veidošanas, akmens magnētu apgleznošanas un rokassprādžu darināšanas darbnīcā. Neviltots prieks bija par to, ka mēs varējām ņemt līdzi pagatavotos suvenīrus.
    Tālāk mēs devāmies uz Tīklu parku, kurš ir vienīgais šāda veida tīklu parks kokos Baltijā. 4–7 m augstajos tīklu labirintos varēja gan kārtīgi izskraidīties, gan atlaisties un relaksēties.
    Ievilkuši elpu un atpūtinājuši kājas, mēs devāmies pa apmēram 4 km garām Līgatnes dabas takām palūkoties uz meža dzīvniekiem. Lāču puikas, lūsis, meža cūkas, stirnas, āpsis, pūces pagodināja mūs ar savu klātbūtni un ļāva sevi iemūžināt bildēs. Tie skolēni, kuriem vēl bija enerģija un spēks , uzkāpa 22 metrus augstajā Līgatnes dabas taku skatu tornī un vēroja Gaujas senieleju visā tās krāšņumā.
    Mēs pārliecinājāmies, ka rudens ir sācis apgleznot Latviju un ka rudens lapu košais paklājs vienlīdz skanīgi čaukst kā Vidzemē, tā arī mūsu mājās Latgalē.
 Rēzeknes Katoļu vidusskolas 5. un 6.klases skolēni,
skolotājas L.Strucinska un I.Višķere

Eiropas sporta nedēļas ietvaros tautas bumbas sacensība (27.09.)


1. klasei “Supervaronis” (26.09.)

    26. septembrī ciemos pie RKV 1. klases skolēniem bija atnākusi Superanna no valsts policijas. Viņa pastāstīja par drošību mājās un uz ielas. Skolēniem bija jāatbild uz Superannas jautājumiem par rīcību bīstamās situācijās. Kad bijām atbildējuši uz visiem pieciem jautājumiem, un policijas darbinieces bija pārliecinājušās par skolēnu zināšanām, katrs bērna varēja iejusties supervaroņa tēlā un izgatavot sev supervaroņa masku. Paldies par iespēju apgūt drošības jautājumus jautrā un interesantā veidā!

Vladislava Rubuļa pieminekļa atklāšanu Miera kapos (21.09.)


Mācību stunda 6.kl. ”Drošība internetā” (19.09.)


Rudens ziedu, augļu un dārzeņu izstāde ”Rudens krāsainā bagātība”. (17.09.-21.09.)


“Dzejas diena” tikšanās ar dzejnieci Ivetu Ratniku. (18.09.)


6. klases izglītojamie piedalās LVM rīkotajā pasākumā ”meža ekspedīcija”. (11.09.)

      Šī gada 11.septembrī Rēzeknes Katoļu vidusskolas 6. klases skolēni devās ”Meža ekspedīcijā”, kuru rīko AS “Latvijas valsts meži “kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovācijas centru, LVMI “Silava” un AS “Latvijas Finieris”.
    Šajā dienā skolēniem bija dota lieliska iespēja apgūt dabaszinības mežā, iesaistoties neaizmirstamā piedzīvojumā – aptuveni 2 km garā pārgājienā skolēni apmeklēja 10 izziņas stacijas pieredzējušu mežziņu vadībā. Skolēniem bija iespēja pētīt un noteikt koka vecumu, noskaidrot, kas var apdraudēt mežu, ko var pagatavot no koksnes izejmateriāliem, kā arī palīdzēt atbrīvot jaunaudzi un izrēķināt, cik kociņu stādu nepieciešams, lai apmežotu 1 ha meža platības.
    Noslēguma stacijā skolēni būvēja Leonardo da Vinči tiltu, kura būvniecībā netiek izmantota neviena nagla vai kāds cits stiprinājums. Pēc nopietna darba, protams, arī kopīga atpūta pie ugunskura. Tā bija neaizmirstama, silta un rudenīgi saulaina diena.
    Paldies “Latvijas valsts meži” par sniegto iespēju atrasties tuvāk dabai un iegūt jaunas zināšanas , prasmes un emocijas!

Klašu kolektīvi. (03.09.)


Zinību diena. (03.09.)
...